ŠILTINIMAS EKOVATA

Ekovatos, kitaip celiuliozinės vatos, gamybos technologija buvo  išrasta ir užpatentuota 1893 m. Anglijoje. 1928 m. Vokietijoje buvo pastatytas pirmasis celiuliozinės vatos gamybos cechas. Lietuvoje ekovata pradėta gaminti tik 1993 m. Atliekame šiltinimą visų firmų ekovata, kaip Balticfloc, Werrowool, Ecowool. Ekovata gali būti pilkos ir baltos spalvos. Balta ekovata gaminama iš makulatūros be spaudos dažų ir naudojama apdailos darbams.

Pagaminta ekovata pakuojama į popierinius ar plastikinius maišus. Į konstrukcijas yra purškiama, tam naudojama speciali įranga ir purškimo antgaliai.

Viena iš didžiausių problemų – ekovatos nusėdimas. Todėl svarbu šį darbą patikėti specialistams, kurie tinkamai supūstų ekovatą. Nusėdimo priežasčių gali būti įvairių, o pagrindinės – per mažas ekovatos tankis arba didelis kondensato kiekis atitvaroje.  Dėl smulkiaplaušės struktūros ekovata puikiai izoliuoja garsą, todėl naudojama patalpoms nuo triukšmo saugoti. Ji gerai užpildo visus tarpus, plyšius ir sudaro ištisinį sluoksnį.

Celiuliozinė vata pakuojama į maišus. Į konstrukcijas ji montuojama specialiais įpurškimo įrenginiais. Atsižvelgiant į suspaudimo laipsnį ir naudojimo paskirtį, ekovatos tankis kinta nuo 25 iki 65 kg/m3. Vatos struktūroje esantis nejudrus oras sudaro iki 85 % viso medžiagos tūrio, todėl medžiaga gerai išsaugo šilumą. Deklaruojamasis šilumos laidumo koeficientas, priklausomai nuo medžiagos tankio, yra 0,036–0,046 W/(m·K).

Ekovata

ŠILTINIMO EKOVATA BŪDAI

Šiltinti ekovata galima rankiniu ir mechanizuotu būdu. Žinoma, geriau mechanizuotai, taip pasiekiamas vienodo tankio ir struktūros izoliacinis sluoksnis.

Ekovata galima šiltinti sausuoju ir šlapiuoju būdu. Šiltinimo būdas priklauso nuo konstrukcijos atitvarų ypatumų.

Iš maišų ekovata išpilama į išpūtimo įrenginio talpyklą, maišyklėje išpurenama ir oro srautu gofruota žarna pučiama į reikiamą konstrukciją. Taip ekovata papildomai išsipurenama. Užpildydami tarpus, ekovatos plaušai tarpusavyje susipina, susisluoksniuoja ir sudaro vientisą struktūrą. Oro srautas neša smulkius ekovatos plaušus, kurie užpildo net mažiausius plyšius.Šlapiuoju būdu šiltinami vertikalūs paviršiai su įrengtu karkasu.

Ekovata dažniausiai šiltinami naujai statomi karkasiniai namai, taip pat atnaujinami seni mediniai.

Kitos šiltinimo vatos: akmens vata, stiklo vata, medžio plaušo vata.