ŠILTINIMAS MINERALINE VATA
Mineralinės vatos pirmasis plaušas buvo pagamintas dar anksčiau apie 1840 m. Anglijoje. 1870 m. ši medžiaga buvo užpatentuota ir pramoniniu būdu pradėta gaminti Jungtinėse Amerikos Valstijose. Nuo 1959 m. mineralinio plaušo gamyba pradėta ir Vilniaus silikatinių dirbinių kombinate.
Atliekame šiltinimą su žinomų firmų mineraline vata, kaip Knauf, Isover, Paroc, Rockwool.
Mineralinė vata gaminama vienu iš trijų būdų: išcentriniu, naudojant suspaustas dujas, naudojant suspaustą orą arba garą. Žaliavos, susmulkintos 20 - 70 mm dydžio gabaliukais, kraunamos į žemakrosnę ir išlydomos. Pati svarbiausia viso gamybos proceso dalis yra išlydytos žaliavos pluoštinimas - gaminant stiklo vatą ir akmens vatą jis šiek tiek skiriasi, todėl skiriasi ir savybės. Vizualiai jas galima pastebėti lyginant minkštus stiklo ir akmens vatos gaminius: stiklo vata yra minkštesnė, elastingesnė, lengvesnė nei akmens vata. Geriausias birios mineralinės vatos šiltinimo būdas, taip pat mechanizuotas. Panašiai atliekama, kaip ekovata sausuoju būdu.
Mineralinė vata yra nedegi medžiaga, kuri įkaitusi neišskiria toksinų, todėl ji naudojama kaip priešgaisrinė izoliacija. Mineralinė vata atitinka aukščiausius A1 ir A2 degumo klasės rodiklius pagal euroskalę, kur A1 yra aukščiausias rodmuo, o pats žemiausias yra F. Gaisro metu vata beveik neišskiria dūmų, dėl ko turi aukščiausią rodiklį S1. Liepsnos paveikta mineralinė vata neišteka, apie tai informuoja simbolis d0.
Akmens vata
Akmens vata yra naudojama daugelyje pramonės šakų, nes išskirtinės jos savybės leidžia naudoti ją tokiose srityse, kur reikalingas didelis patvarumas, apsauga nuo gaisro, bei akustinio komforto reikalavimai.
Atliekame šiltinimą Paroc ir Rockwool akmens vata.
Akmens vata yra mineralinės vatos rūšis, kuri apriboja šilumos srautus, dėl to vata yra šilumos izoliatorius, kuris žiemą apsaugo namą nuo šilumos praradimo, o vasarą neleidžia namui įšilti. Geriausi produktai iš mineralinės vatos turi ne didesnį šilumos pralaidumo koeficientą kaip 0,032 W/mK. Pasižymi Elastingumu ir atsparumu deformacijoms, pakankamai tanki, gali atlaikyti didesnę apkrovą, trumpi skirtingomis kryptimis orientuoti plaušai gerai izoliuoja ir garsą.
Stiklo vata
Mineralinė stiklo vata išgaunama kvarcinio smėlio ir stiklo sulydimo procese. Atliekame šiltinimas Knauf Supafil stiklo vata bei Isover stiklo svata. Stiklo vata - termoizoliacinė medžiaga, kuri puikiai sulaiko šilumą, neleidžia jai keliauti iš vienos vietos į kitą. Pasižymi elastingumu ir atsparumu vibracijai, dažnai naudojama kaip garsą sugerianti medžiaga. Sugeria drėgmę ir garus geriau nei akmens vata. Rekomenduojama naudoti difuziškai laidžias medžiagas, vidinėje izoliacijoje būtina vatą apsaugoti nuo drėgmės naudojant garui nelaidžias medžiagas, pvz., garo izoliacines membranas. Stiklo vata visiškai užpildo visą izoliuojamą ertmę, nepalieka plyšių, net jei nuo drėgmės medinis karkasas šiek tiek deformuojasi. A1, nedegi. Stiklo vata pradeda lydytis +680°C.
Kitos šiltinimo vatos: medžio plaušo vata, ekovata.