Stiklo vata

ŠILTINIMAS MINERALINE VATA

Mineralinė vata gaminama vienu iš trijų būdų: išcentriniu, naudojant suspaustas dujas, naudojant suspaustą orą arba garą. Žaliavos, susmulkintos 20 – 70 mm dydžio gabaliukais, kraunamos į žemakrosnę ir išlydomos. Pati svarbiausia viso gamybos proceso dalis yra išlydytos žaliavos pluoštinimas – gaminant stiklo vatą ir akmens vatą jis šiek tiek skiriasi, todėl skiriasi ir savybės. Vizualiai jas galima pastebėti lyginant minkštus stiklo ir akmens vatos gaminius: stiklo vata yra minkštesnė, elastingesnė, lengvesnė nei akmens vata. Geriausias birios mineralinės vatos šiltinimo būdas, taip pat mechanizuotas. Panašiai atliekama, kaip ekovata sausuoju būdu.

Ekovata

ŠILTINIMAS EKOVATA

Ekovatos, kitaip celiuliozinės vatos, gamybos technologija buvo  išrasta ir užpatentuota 1893 m. Anglijoje. 1928 m. Vokietijoje buvo pastatytas pirmasis celiuliozinės vatos gamybos cechas. Lietuvoje ekovata pradėta gaminti tik 1993 m. Atliekame šiltinimą visų firmų ekovata, kaip Balticfloc, Werrowool, Ecowool. Ekovata gali būti pilkos ir baltos spalvos. Balta ekovata gaminama iš makulatūros be spaudos dažų ir naudojama apdailos darbams. Pagaminta ekovata pakuojama į popierinius ar plastikinius maišus. Į konstrukcijas yra purškiama, tam naudojama speciali įranga ir purškimo antgaliai.

Medžio plaušo vata

ŠILTINIMAS MEDŽIO PLAUŠO VATA

Namų šiltinimui naudojama medžio plaušo vata. Medžio plaušo vata – termoizoliacinė medžiaga kelis dešimtmečius gaminama Lenkijoje ir kitose šalyse gaminama. Šiltinimą atliekame su žinomo gamintojo Steico medžio plaušo vata. Biri medžio plaušo vata tinka tiek renovuojant, tiek statant naujus namus. Kadangi tai biri šiltinimo medžiaga, pilnai užpildo vientisu sluoksniu ertmes. Medžio plaušo vata gali būti įpučiama į tarpus, tarp medinių perdangos gegnių ar už plėvelės.